ტრენინგის დასრულების შემდეგ სტუდენტებს სერტიფიკატები გადაეცემათ.
2014 წლის 28-29 აპრილს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლებმა ტრენინგი სახელწოდებით „ინფორმირებული ახალგაზრდა ამომრჩეველი“ ჩაატარეს.
სტუდენტებმა მოისმინეს ლექცია ისეთ თემებზე როგორიცაა არჩევნები, არჩევნების ტიპები, რა არის თვითმმართველობა, თვითმმართველი ერთეულის სტატუსი, თვითმმართველობის ორგანოები, საარჩევნო უფლებები, საარჩევნო ოლქები, საკრებულოს შემადგენლობა, საარჩევნო სისტემა და სხვა.
ყველაზე მეტად ტრენინგის მონაწილეთა ინტერესი კითხვამ: თანახმა ხართ თუ არა, რომ არჩევნებში მონაწილეობა გახდეს სავალდებულო გამოიწვია და ცხარე კამათიც გაიმართა.ორივე მხარემ თავისი არგუმენტები წარმოადგინა, მაგრამ კონსესუსის მიღწევა მაინც გაჭირდა.

Training on the Election Issues
On 28-29 April 2014 was conducted training entitled "Informed young voters" for Guram Tavartkiladze Teaching University Students by the Elections Systems Development, Reforms and Training Center representatives.
The students listened to a lecture on topics such as: elections, election types, what is self-government, the status of self-government, Self-government bodies, electoral rights, electoral districts, city council members, the election system and more.
Most of all training participants were interested with the question: Do you agree that participation in the elections become compulsory? And the strong debate was held. Both sides presented their arguments, but it is still difficult to reach consensus.