ტურიზმის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე სტუდენტებს შეხვდა.
2012 წლის 7 ივნისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს საქართველოს ტურიზმის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე მაია სიდამონიძე სტუმრობდა.
ქალბატონმა მაიამ უნივერსიტეტის მატერიალურ–ტექნიკური ბაზა, ტელე და რადიო, კრიმინალისტიკის, იმიტირებული ბანკი, ტურისტული სააგენტო და კონსალტინგური სასწავლო ლაბორატორიები დაათვალიერა, გაეცნო ტურიზმში გეოინფორმაციული სისტემების სწავლების ნიუანსებს და ა. შ.
ამის შემდეგ კი სტუმარი უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტებს შეხვდა და ამ სფეროში გატარებული რეფორმებისა და სამომავლო პერსპექტივების თაობაზე ესაუბრა. ტურიზმის მიმართულები სტუდენტებისათვის კი ამ შეხვედრას განსაკუთრებული ინტერესი ახლდა თან.
ქალბატონმა მაიამ ტურიზმის ეროვნული სააგენტოს, როგორც სახელმწიფო პოლიტიკის გამტარებელი ორგანოს, მისიის შესახებ ისაუბრა და თქვა, რომ ძალზედ მნიშვნელოვანია სააგენტომ გაზარდოს საქართველოს, როგორც ტურისტული ქვეყნის, ცნობადობა საერთაშორისო ბაზარზე, უზრუნველყოს ქვეყანაში როგორც შემოყვანის, ისე შიდა ტურიზმის განვითარების სტიმულირება, ხელი შეუწყოს ტურიზმის ბიზნესისათვის
ხელსაყრელი გარემოს შექმნას, გაზარდოს ქვეყნის კონკურენტუნარიანობა საერთაშორისო ტურისტულ ბაზარზე, უზრუნველყოს უსაფრთხო ქვეყნის იმიჯის პოპულარიზაცია და ძლიერი ბრენდის ჩამოყალიბება.
მანვე ისაუბრა ტურიზმის ეროვნული სააგენტოს სტრუქტურასა და პრიორიტეტულ მიმართულებებზე. ხაზი გაუსვა ქვეყნის მასშტაბით ტურისტული ინფრასტრუქტურის განვითარების, ტურიზმის სფეროში მაღალკვალიფიციური კადრების მომზადების, ტურისტული დანიშნულების ადგილების პოპულარიზაციას სხვადასხვა მარკეტინგული აქტივობების საშუალებებით, სამომხმარებლო ფასეულობების სტანდარტების შექმნას, და ტურისტული ღირსშესანიშნაობების სათანადო კონკურენტუნარიანი ფასების მქონე ტურისტულ პროდუქტად შეფუთვის აქტუალობასა და განსაკუთრებულ მნიშვნელობას.

The topic of the meeting: the Mission, Priority Directions and Perspectives
On June 7, 2012 Maia Sidamonidze the Chairman of the National Tourism Agency visited Guram Tavartkiladze Teaching University. Ms. Sidamonidze visited University’s Material – Technician base, TV – Radio, criminalistics lab, imitated bank, tourist agency and consulting study laboratories. She introduced the teaching nuances of Geo-Informational systems in Tourism and etc.
After that the guest met the students of Tourism Direction of the Business Administration Faculty in the University’s conference hall and she talked about the implemented reforms and future perspectives. Ms. Maia talked about the mission of the National Tourism Agency as the organ of state policy and said that it is very important that the agency should increase the awareness of the Georgia as a tourist country in the international market, provide the stimulation of the local and foreign tourism development in the country, to promote the creation of business-friendly environment, increase the competitiveness in the international tourism market, to ensure the popularization of the safety country's image and formation of the strong brand.
She also talked about the structure and priorities of the National Tourism Agency. She emphasized the development of tourism development infrastructure throughout the country, the preparation of highly qualified staff in the tourism sphere, the popularization of tourist areas by different marketing activities.