სტუმრებმა ვიზიტის საქმიან მხარესა, მიზნებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
2012 წლის 15 ნოემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს მართლმსაჯულების დამოუკიდებლობის გაძლიერების ცენტრის წარმომადგენლები პროფესორები ჯონ კრისტინსენი (აშშ), მონიკა ორტალე (აშშ) და ანდრეას კნობელსდორფი (ჰამბურგის უნივერსიტეტი) სტუმრობდნენ.
სტუმრები, სამუშაო ფორმატის ფარგლებში, უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ გიორგი მათიაშვილს შეხვდნენ. მათ ვიზიტის საქმიან მხარესა, მიზნებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
თავის მხრივ, უნივერსიტეტის რექტორმა სტუმრებს უმაღლესი სასწავლებლის საქმიანობის, სასწავლო პროგრამების, სწავლების მეთოდებისა და სტილის, სტუდენტური ცხოვრებისა და ყველა იმ სიახლის შესახებ მოუთხრო, რომელიც ხორციელდება უმაღლეს სასწავლებელში.
სამუშაო შეხვედრა მიზნად ისახავდა უმაღლესი სასწავლებლის ბიბლიოთეკის მხარდაჭერას იურიდიული ლიტერატურით.
სამუშაო შეხვედრის დროს სტუმრების განსაკუთრებულ ინტერესს წარმოადგენდა იმ თემებისა და პრობლემების წინა პლანზე წამოწევა, რომელთა გამოსწორება კიდევ უფრო ქმედითსა და მოქნილს გახდიდა საუნივერსიტეტო ბიბლიოთეკის საქმიანობას.
მხარეებმა ისაუბრეს ისეთ უმნიშვნელოვანეს საკითხებზე როგორიცაა ბიბლიოთეკის მონაცემთა ბაზა, წიგნადი ფონდი, ტექნიკური საშუალებები, თემატური ტრენინგები, წამყვანი უმაღლესი სასწავლებლების საბიბლიოთეკო საქმიანობის ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარება და სხვა.
საუბრის დასრულების შემდგომ სტუმრებმა უნივერსიტეტის შენობა, ბიბლიოთეკის ახალი კორპუსი, მატერიალურ–ტექნიკური ბაზა და სასწავლო ლაბორატორიები დაათვალიერეს.

The Meeting on the University Library Support Issues
On November 15, 2012, GTTU hosted the foreign visitors: John Kristiansen (USA), Monica Ortale (USA) and Andreas Knobelsdorf (Hamburg University, Germany).
The guests were welcomed by Rector of the University, Dr. Giorgi Matiashvili. They discussed the purpose of the business visit and their future plans.
The Rector of the university told them about the university, HE programs carried out, styles and methods applied there. They also discussed the university plans for future development.
The purpose of the business visit was to support the library with Law books. The guests as well as the hosts highlighted the issues that would support the further development of university library performance.
The parties of the meeting discussed such principal issues as library database, book resources, technical facilities, trainings, sharing the experience of leading HEI in library management and etc.
After the meeting, the guests saw the materials technical base of the university, building and teaching labs.