დღეს, 11 მარტს, დაიწყო წმინდა მარხვა.
ამ დღეს მორწმუნენი თავს ვალდებულად თვლიან, პატიება სთხოვონ ყველას, ვისაც ნებსით თუ უნებლიედ აწყენინეს, რათა განწმენდილი გულით შეუდგნენ მაცხოვრის ჯვარცმისა და აღდგომისათვის მზადებას.
5 მარტს საქართველოს სტუდენტური ორგანიზაციების ასოციაციის ორგანიზებით, სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქი შეხვდა სახელმწიფო და კერძო უმაღლესი სასწავლებლების რექტორებსა და სტუდენტური თვითმმართველობების ხელმძღვანელებს.
სწორედ ამ შეხვედრაზე გამოითქვა სურვილი, მოწყობილიყო სტუდენტური მსვლელობა სამების დიდ საკათედრო ტაძრამდე და დიდი მარხვის დაწყების წინ საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქს დაელოცა ახალგაზრდები.
10 მარტს ყოვლადწმინდა სამების საკათედრო ტაძარში საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის მიერ აღვლენილ შენდობის ლოცვას გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტური თვითმმართველობის პრეზიდენტი ზურაბ შანშიაშვილი და სხვა სტუდენტები ესწრებოდნენ.
სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა დალოცა სამების საკათედრო ტაძარში შეკრებილი ახალგაზრდები და მრევლი.

Today, on March 11, holy fast has started.
According to tradition, before the start of every heavy fast there is a day of forgiveness. On this day, believers are obliged to ask forgiveness from all those who has been hurt or disgraced intentionally or unintentionally in order to prepare for the of Christ's crucifixion and Easter with the purified heart.
On March 5, Catholicos Patriarch of All Georgia, met with the rectors of state and private higher education institutions and heads of student self-governments organized by the Association of Georgian Student Organizations.
At this meeting was expressed a desire to arrange a student march to the Holy Trinity Cathedral, before the start of the great fast, the Catholicos-Patriarch of Georgia blessed the youth.
Zurab Shanshiashvili, president of the student self-government of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and other students attended the prayers of the Catholicos-Patriarch of all Georgia at Holy Trinity Cathedral on March 10th.
The Catholicos-Patriarch of All Georgia blessed young people and parishioners gathered at Holy Trinity Cathedral.