2017 წლის 16-17 თებერვალს საგამოფენო ცენტრი Expo Georgia უმაღლესი და პროფესიული განათლების, საზღვარგარეთ სწავლისა და სტუდენტური სერვისების მე-7 საერთაშორისო გამოფენის მონაწილეებს მასპინძლობდა.
საერთაშორისო გამოფენაში მონაწილეობას იღებდა თექვსმეტი ქვეყნის ასამდე უმაღლესი და პროფესიული სასწავლებელი. მათ შორის ისეთი ქვეყნებიდან როგორიცაა ჩეხეთი, ესტონეთი, პოლონეთი, საფრანგეთი, გერმანია, ლიტვა, ლატვია, აშშ, დიდი ბრიტანეთი, რუმინეთი, ჰოლანდია, თურქეთი, უკრაინა, რუსეთი და ირლანდია.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი ხსენებულ გამოფენაში უკვე მეშვიდედ იღებდა მონაწილეობას და, ტრადიციულად, დამთვალიერებელთა წინაშე უმაღლეს სასწავლებელში მიმდინარე საგანმანათლებლო პროგრამებითა და უახლოეს პერიოდში დაგეგმილი სიახლეებით წარსდგა.
უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა ამჯერადაც იყოჩაღეს და გამოფენის ორგანიზატორებისაგან „დამთვალიერებლებთან ეფექტური კომუნიკაციისათვის“ სერტიფიკატი დაიმსახურეს.

On February 16-17, 2017 exhibition center Expo Georgia was hosted participants of higher and professional education, study abroad, student services 7th international exhibition.
International exhibition were participated by the sixteen countries’ hundreds of higher and Professional institutions. Including countries such as Czech Republic, Estonia, Poland, France, Germany, Lithuania, Latvia, the US, the UK, Romania, the Netherlands, Turkey, Ukraine, Russia and Ireland.
Guram Tavartkiladze Teaching University participated in this exhibition for the seventh time and traditionally there were presented the current educational programs and planned novelties in the near future.
University representatives still did well and managed to deserve certificates from the organizers for the "Effective communication with the visitors”.