2016 წლის 11 აპრილს გთსუ-ს ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის “ექსტრემალური ჟურნალისტიკის” სახელოსნოს მესამე კურსის სტუდენტები მათ ხელმძღვანელ, ირაკლი ალადაშვილთან ერთად სტუმრად იმყოფებოდნენ საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ვაზიანის სამხედრო აეროდრომზე, სადაც დაესწრნენ მე-12 ბატალიონის „ალფა“ ასეულის ტაქტიკურ სწავლებას „ოცეული შეტევაში“.
გთსუ-ს ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის „ექსტრემალური ჟურნალისტიკის“ სახელოსნოში უკვე მეოთხე წელია მიმდინარეობს სტუდენტების მომზადება სამხედრო ჟურნალისტიკის განხრით, ასევე ექსტემალურ პირობებში (ბუნებრივი კატაკლიზმები, ტექნოგენური კატასტროფები) ჟურნალისტის მიერ თავისი პროფესიული მოვალების შესასრულებლად.
თეორიისა და პრქატიკული ცოდნის ერთობლიობა უნივერსიტეტში დანერგილი სწავლების მეთოდიკის განუყოფელი ნაწილია.
ამიტომაც ძალზედ მნიშვნელოვანია, მომავალმა სამხედრო ჟურნალისტებმა არა მარტო თეორიულად, არამედ პრაქტიკულადაც იცოდნენ, თუ როგორ გააშუქონ საბრძოლო მოქმედების ზონაში მიმდინარე მოვლენები და ამასთან დაიცვან პირადი უსაფრთხოების წესები.
თავდაცვის სამინისტრომ სრული დახმარება აღმოუჩინა სტუდენტებს, რათა დეტალურად გაცნობოდნენ ქართული არმიის შეიარაღების ნიმუშებს, საბრძოლო ტექნიკას, ახლოდან ედევნებინათ თვალი სწავლების მიმდინარეობისთვის და რაც მთავარია, საფუძვლიანად გასაუბრებოდნენ ჯარისკაცებსა და ოფიცრებს.

Future military journalists on the Training Ground
In 2016 April 11, GTTU Journalism Faculty "Extreme Journalism” third year students with their supervisor Irakli Aladashvili visited the Ministry of Defense Vaziani military aerodrome, where they attended the 12th battalion of the "Alpha hundred tactical training in “platoon attack."
In GTTU Journalism Faculty, in "Extreme Journalism" workshop students are already being trained for the fourth years in military journalism, as well as in extremely conditions (Natural disasters, man-made disasters) by journalists’ to fulfill their professional duties. The combination of theory and practical knowledge is an integral part of implemented teaching methods in the University.
That is why it is very important; that the future military journalists should know not only in theory but in practice too, they should know how to cover the current events of the combat zone and at the same time to protect the personal safety rules.
The Ministry of Defense provided a complete assistance to the students to study the works of Georgian military arms, military equipment, closely to keep an eye on the progress of the training and most importantly, thoroughly talk to the soldiers and officers.