2018 წლის 27 სექტემბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტმა, „მეცნიერებისა და ინოვაციების საერთაშორისო ფესტივალი 2018“ ფარგლებში, ნიკო ნიკოლაძის 175-ე წლისთავისადმი მიძღვნილ მეორე საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციის მონაწილეებს უმასპინძლა.
მეცნიერებისა და ინოვაციების საერთაშორისო ფესტივალის დღეებში დაგეგმილ ღონისძიებებში აქტიურად მონაწილეობდნენ უნივერსიტეტის სტუდენტები, აკადემიური პერსონალი და მოწვეული სტუმრები.
მსგავსი ხასიათის სამეცნიერო ფორუმები, დისკუსიები, შეხვედრები შესანიშნავი საშუალება ახალგაზრდებისა და ჩვენი ქვეყნის მომავალი თაობის აღზრდისა და საგანმანათლებლო თუ სამეცნიერო საქმიანობაში ჩართვის საქმეში.
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ მადლობის წერილით აღნიშნა ფესტივალის ფარგლებში უნივერსიტეტის მიერ განხორციელებული აქტივობები.
გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი მომავალშიც არაერთი საინტერესო თუ ინოვაციური პროექტების ორგანიზატორი და თანამონაწილე იქნება.

On September 27, 2018 Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University hosted participants of the second International Scientific Conference dedicated to the 175th anniversary of Niko Nikoladze, within the framework of "International Festival of Science and Innovation 2018".
Students, academic personnel and invited guests were actively involved in the events planned for the International Festival of Science and Innovation.
Such kind of scientific forums, discussions, and meetings are a great way to encourage young people, to bring up the future generation of our country and engage in educational or scientific activities.
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia has celebrated with thank you letter the activities carried out by the university within the festival.
Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University will be the organizer and co-participant of many interesting and innovative projects in the future.