2023 წლის 19 მაისს, თავართქილაძის უნივერსიტეტში პროფესორ ლიუ გუანვენის 88 წლისადმი მიძღვნილი საიუბილეო საღამო ჩატარდა.
ქალბატონი ლიუ გახლავთ ქართული სინოლოგიის ფუძემდებელი, ჩინური ენის დამსახურებული პედაგოგი, პროფესორი, მთარგმნელი და რედაქტორი. ასევე, მნიშვნელოვანი და განსაკუთრებული წვლილის მქონე პიროვნება ჩინურ-ქართულ ურთიერთობებში.
ქალბატონ ლიუს საიუბილეო საღამოს ესწრებოდნენ ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის საელჩოს წარმომადგენლები - მრჩეველი, განათლებისა და კულტურის ატაშე და სხვა, GTUNI-ს პროფესორები და სტუდენტები, ქართველი სინოლოგები და მისი ყოფილი სტუდენტები.
GTUNI კიდევ ერთხელ ულოცავს ქალბატონ ლიუს 88 წლის იუბილეს, უსურვებს ჯანმრთელობასა და ნაყოფიერ შემოქმედებით საქმიანობას.

A celebration honoring Professor Liu Guanwen's 88th birthday was conducted on May 19, 2023, at Guram Tavartkiladze University.
As the creator of Georgian Sinology, a renowned Chinese language instructor, lecturer, translator, and editor, Mrs. Liu also holds these positions. Additionally, someone who has made a significant and unique contribution to Chinese-Georgian ties.
Attendees at Mrs. Liu's anniversary celebration included Georgian Sinologists, her former pupils, and personnel from the Chinese Embassy, including the Counselor, Education, and Culture Attaché.
GTUNI once more extends its birthday greetings to Ms. Liu and wishes her continued good health and successful artistic endeavors.