2022 წლის 16 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტმა ფორუმის „თანამედროვე მენეჯმენტი და HR“ მონაწილეებს უმასპინძლა.
ფორუმი მიზნად ისახავდა თანამედროვე მენეჯმენტის შესაძლებლობებისა და გამოწვევების განხილვას; ადამიანური რესურსების მართვის ახალ მიდგომებზე, HR პოლიტიკისა და სტრატეგიიის, თანამშრომლების შერჩევის პროცესის, ტალანტ მენეჯმენტის, პროფესიული განვითარების, კარიერის მართვისა და ეთიკის საკითხების თაობაზე დისკუსიას; მენეჯმენტის ახალი, ინოვაციური მეთოდების განხილვასა და მათი დანერგვის გზების განსაზღვრას; ორგანიზაციული განვითარების, ცვლილებების მართვის, რეფორმების დანერგვის და ორგანიზაციული კულტურის გაუმჯობესებაზე ახალი მიგნებების პოვნასა და განხილვას; თანამედროვე მენეჯმენტსა და HR საკითხებზე რეკომენდაციების შემუშავებას.
სტუმრებს მიესალმა უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი გიორგი მათიაშვილი.
ფორუმი ორ სესიად ჩატარდა.
ფორუმს სპიკერობას უწევდნენ
- ელი ელისაშვილი - გთუნის კანცლერი, შპს „ჯორჯია ინტერნეშენალ ედუქეიშენ ინვესტმენტ“-ის დირექტორი;
- თინათინ რუხაძე - კვლევითი და საკონსულტაციო კომპანია “ეისითი”-ს (ACT) დამფუძნებელი და ხედვის ლიდი;
- მარიამ დარბაიძე - გთუნის კანცლერის მრჩეველი, განათლების ექსპერტი, დოქტორი, პროფესორი;
- სერგო ნოზაძე - HR პროფესიონალთა ასოციაციის პრეზიდენტი;
- თეა ნიკოლაშვილი - საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლის დირექტორი (Defence Institution Building School);
- დავით გუნაშვილი - საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილის მრჩეველი ადამიანური კაპიტალის მართვის საკითხებში;
- მაკა პეტრიაშვილი - საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ადამიანური რესურსების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე;
- ნინო ბაქრაძე - პროფესიული განვითარების ტრენინგების ცენტრის დამფუძნებელი, ტრენერი, გთუნის ასისტენტ-პროფესორი.
ფორუმის მუშაობას უძღვებოდნენ სოფიკო თევდორაძე - გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორი, პროფესორი და ლალი ბალახაძე - გთუნის ადამიანური რესურსების მართვის სამსახურის უფროსი

Forum: Modern Management and HR
Guram Tavartkiladze Tbilisi Educational University welcomed the attendees of the "Modern Management and HR" event on December 16, 2022.
The forum's objectives were to discuss the opportunities and challenges of contemporary management, new approaches to human resource management, HR policy and strategy, employee selection procedures, talent management, professional development, career management, and ethics, as well as new, innovative management techniques and ways to put them into practice. To find and discuss new findings on organizational development, change management, introduction of reforms and improvement of organizational culture; Development of recommendations on modern management and HR issues.
Rector of the University, Professor Giorgi Matiashvili welcomed the guests.
The speakers of the forum
• Eli Elisashvili - Chancellor of GTUNI, Director of "Georgia International Education Investment" LLC;
• Tinatin Rukhadze - founder and vision leader of research and consulting company "Acity" (ACT);
• Mariam Darbaidze - adviser to the chancellor of GTUNI, education expert, doctor, professor;
• Sergo Nozadze - President of the HR Professionals Association;
• Thea Nikolashvili - Director of the Defense Institution Building School of the Ministry of Defense of Georgia;
• Davit Gunashvili - Advisor to the Deputy Minister of Defense of Georgia in human capital management issues;
• Maka Petriashvili - Deputy Head of the Human Resources Department of the Ministry of Defense of Georgia;
• Nino Bakradze - founder of professional development training center, trainer, assistant professor of GTUNI.
The working process of the forum was led by Sophiko Tevdoradze – Vice Rector of the Guram Tavartkiladze university, professor and Lali Balakhadze – Head of the Human Resources Management Service of GTUNI