2023 წლის 13-14 ივლისს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის პროფესორმა, სამართლის დოქტორმა - ნინო ბოჭორიშვილმა მონაწილეობა მიიღო დანიაში, ქალაქ კოპენჰაგენში, გამართულ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაში.
GIU-ს პროფესორი კონფერენციაზე შემდეგი სახელწოდების კვლევის შედეგებით წარდგა: ,,საგანგებო მდგომარეობა და კოვიდ პანდემიით გამოწვეული კრიზისის მართვის სამართლებრივი რეგულირება” (State of Emergency and Legal Regulation of Crisis Management Caused by the Covid Pandemic).
აღნიშნული კვლევა განხორციელდა საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს მიერ დაფინანსებული კვლევის - „ადამიანის ჯანმრთელობისა და სხვა უფლებათა დაცვის პრობლემები კოვიდ-19 პანდემიის პირობებში და საერთაშორისო სამართლებრივი გარანტიები“ ფარგლებში.
კვლევის ფარგლებში ანალიზი გაკეთდა პანდემიის პირობებში სახელმწიფოს მიერ შემოღებული შეზღუდვების სამართლებრივ საფუძვლებზე, რაც მომავალში ხელს შეუწყობს მსგავსი საგანგებო სიტუაციების მოსაგვარებლად სახელმწიფოების მიერ რეაგირების მექანიზმების წინასწარ იმგვარად ჩამოყალიბებას, რომ კრიზის პირობებში გამოირიცხოს დაბნეულობა, ქაოტურობა და არათანმიმდევრული მოქმედებები.

On July 13-14, 2023, Nino Bochorishvili, professor of the Law School of the International University of Georgia, Doctor of Law, participated in the international scientific conference held in Copenhagen, Denmark.
The GIU professor presented the following research results at the conference:State of Emergency and Legal Regulation of Crisis Management Caused by the COVID-19 Pandemic.
The aforementioned investigation was conducted under the auspices of the International University of Georgia-funded study, "Problems of protection of human health and other rights in the conditions of the Covid-19 pandemic and international legal guarantees."
Within the parameters of the study, a legal analysis of the limitations imposed by the government during the pandemic was conducted. This analysis will be useful in the future for determining how the states will respond to similar emergencies so as to prevent confusion, chaos, and illogical behavior during times of crisis.