2017 წლის 8 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და ეროვნული და კორპორაციული უსაფრთხოების სასწავლო-კვლევით ცენტრს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
აღნიშნული მემორანდუმის ფარგლებში მხარეები თანხმდებიან ხელი შეუწყონ აკადემიური უმაღლესი განათლების ფარგლებში სტუდენტების პროფესიულ მომზადებას, სასწავლო პროცესში სტუდენტების მიერ მიღებული თეორიული ცოდნის პრაქტიკული საქმიანობით განმტკიცებას, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და კვალიფიციური კადრების მომზადებას; ასევე სტუდენტების ყოველწლიურ პრაქტიკა/სტაჟირების ორგანიზებასა და სამეცნიერო კვლევითი პროექტების განხორციელებას.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა და ეროვნული და კორპორაციული უსაფრთხოების სასწავლო-კვლევითი ცენტრის დირექტორმა დავით კუხალაშვილმა.

On December 8, 2017, a Memorandum of Cooperation was signed between Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and National and Corporate Security Study-Research Center.
Within the framework of the Memorandum the Parties agree to facilitate professional training of students within the academic higher education, strengthen the theoretical knowledge obtained by students in the learning process through practical activities, Develop practical skills and prepare qualified staff; As well as the organization of the annual practice of students / internships and the implementation of scientific research projects.
The memorandum was signed by the Rector of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, Professor Giorgi Matiashvili and the Director of National and Corporate Security Study-Research Center David Kukhalashvili.