2022 წლის 22 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტსა და ახალგაზრდულ საერთაშორისო ორგანიზაცია AIESEC საქართველოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. აღსანიშნავია, რომ AIESEC თბილისის ლოკალური კომიტეტის ოფისი, ექსკლუზიურად, გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტში გაიხსნა, რაც დამატებით შესაძლებლობებს უქმნის GTUNI-ს სტუდენტებს.
22 დეკემბერს, AIESEC თბილისის ვიცე-პრეზიდენტმა, მარიამ ურუშაძემ სტუდენტებს საინფორმაციო შეხვედრა ჩაუტარა, სადაც განიხილეს:
- რას ნიშნავს ახალგაზრდული ორგანიზაცია AIESEC;
- როგორ გავხდეთ AIESEC Georgia-ს წევრი;
- და როგორ ჩავერთოთ საერთაშორისო გაცვლით პროექტებში სრული/ან ნაწილობრივი დაფინანსებით;
მემორანდუმის ფარგლებში GTUNI-ს სტუდენტები ისარგებლებენ დამატებითი შესაძლებლობებით და სრული დაფინანსებით ჩაერთვებიან საერთაშორისო გაცვლით პროექტებში.
GTUNI-ს ადმინისტრაცია მადლობას უხდის AIESEC Georgias თანამშრომლობისთვის, რომლის ფარგლებშიც არაერთი მნიშვნელოვანი პროექტი და ღონისძიება განხორციელდება.

A Memorandum of Understanding for Collaboration between Guram Tavartkiladze University and AIESEC Georgia was signed on December 22, 2022. It should be emphasized that Guram Tavartkiladze University is the only location where the AIESEC Tbilisi Local Committee office is located, giving GTUNI students more options.
Mariam Urushadze, the vice-president of AIESEC Tbilisi, hosted a meeting for students on December 22 where the following topics were covered:
• What does the youth organization AIESEC mean;
• How to become a member of AIESEC Georgia;
• And how to get involved in international exchange projects with full/or partial financing;
Students from GTUNI will take advantage of extra chances and take part in international exchange programs with full support under the terms of the memorandum.
The administration of GTUNI expresses gratitude to AIESEC Georgia’ s for working with them so that a number of significant initiatives and events could be carried out.