2015 წლის 20 ნოემბერს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების ხელმძღვანელებთან მორიგი შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ქეთევან ნატრიაშვილმა გახსნა.
შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ სახელმწიფო და კერძო უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების რექტორები, სამინისტროს შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის თანამშრომლები და მოწვეული სტუმრები.
სხდომაზე განიხილეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მოთხოვნის შესაბამისად მომზადებული საქართველოს მეცნიერების, ტექნოლოგიის და ინოვაციის სისტემის პოლიტიკის საექსპერტო ანალიზი/კვლევა - ‘Policy Mix Peer Review of the Georgian STI system’, რომელიც „აღმოსავლეთ პარტნიორობის (EaP) ქვეყნების მეცნიერების, ტექნოლოგიისა და ინოვაციის საერთაშორისო თანამშრომლობის ქსელი” - IncoNet EaP პროექტის ფარგლებში განხორციელდა.
მსგავსი სამუშაო შეხვედრები უნივერსიტეტების რექტორებთან რეგულარულად იმართება და განიხილება უმაღლესი განათლების განვითარების მიმართულებით არსებული ყველა მნიშვნელოვანი საკითხი, ხდება მოსაზრებების შეჯერება და მიიღება ერთობლივი გადაწყვეტილებები.

On 20 November 2015 another meeting was held among University Rectors in the Ministry of Education and Science of Georgia. The meeting was opened by the Deputy Minister of the Ministry of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili.
The meeting was participated by public and private university rectors, Shota Rustaveli National Science Foundation employees and invited guests.
In the meeting was discussed Expert Analysis / Research of Georgian science, technology and innovation system policy IncoNet EaP” -‘Policy Mix Peer Review of the Georgian STI system’, prepared in accordance with the requirements of the Ministry of Education and Science of Georgia and Shota Rustaveli National Science Foundation, which was implemented on the framework of the “the Eastern Partnership (EaP) countries, science, technology and innovation international co-operation network IncoNet EaP” project
Such kinds of meetings are held regularly with university rectors and there are discussed important issues in the direction of the development of higher education and the views are summarized and the joint decisions are taken.