დღეს, 16 ივლისს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის მიერ სპეციალურად უფროსკლასელებისათვის მომზადებული პროფესიული ორიენტაციის პროექი საზეიმოდ დაიხურა.
პროექტი ერთი თვის განმავლობაში მიმდინარეობდა და მიზნად ისახავდა, დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეებს მიეღოთ ამომწურავი ინფორმაცია მომავალი პროფესიების შესახებ.
თეორიული და პრაქტიკული მეცადინეობები ხუთი მიმართულებით მიმდინარეობდა: ბიზნესი, ტურიზმი, ჟურნალისტიკა, სამართალი და ფსიქოლოგია.
პროექტის ფარგლებში, საუნივერსიტეტო ფონდიდან, დაფინანსდა ორი ბიზნეს პროექტი და ტური ძველ თბილისში. ხოლო ისინი, ვისაც გათამაშების შედეგად ბედმა გაუღიმა, უნივერსიტეტის სასწავლო გრანტით დაჯილდოვდნენ; გამოვლინდნენ ჩინეთის საერთაშორიო განათლების ინსტიტუტის მიერ დაწესებული ჩინური ენის შემსწავლელი სამთვიანი კურსის სასწავლო გრანტისა და კარიერული განვითარების ცენტრის სასაჩუქრე ვაუჩერების მფლობელებიც.

Vocational orientation project prepared for seniors is completed
Today, on July 16, Guram Tavartkiladze University, a professional orientation project specially prepared for high school students, was solemnly closed.
The project lasted for a month and was aimed providing graduate students with comprehensive information about future professions.
Theoretical and practical courses were conducted in five fields: business, tourism, journalism, law and psychology.
Within the framework of the project, two business projects and a tour of Old Tbilisi were funded from the University Foundation. And those who were lucky enough to win were awarded a University scholarship; The winners of the three-month Chinese language course grant and the Career Development Center gift vouchers from the China Institute of International Education have also been identified.