დღეს, 2019 წლის 6 მაისს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის ორგანიზებით ტრენინგი ჩატარდა.
ტრენინგის სახელწოდება იყო „ინფორმირებული ახალგაზრდა ამომრჩეველი“.
ტრენინგის განმავლობაში ირაკლი იადონიძემ ისაუბრა არჩევნების არსსა და მნიშვნელობაზე, განმარტა თვითმმართველობა და თვითმმართველი ერთეულის სტატუსი, ვრცლად ისაუბრა საარჩევნო უფლებებსა და არჩევნებთან დაკავშირებულ თემებზე, ასევე ადამიანის უფლებათა საყოველთაო დეკლარაციასა და სამოქალაქო და პოლიტიკურ უფლებათა საერთაშორისო პაქტის თაობაზე.

Today, on May 6, 2019, was held the training for students of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University by the organization of the Center for Electoral Systems Development, Reforms.
The training was entitled "Informed Young Voters".
During the training Irakli Iadonidze talked about the essence and significance of the elections, explained the self-governance and the status of the self-governing unit, spoke more about election rights and election-related issues, as well as the Universal Declaration of Human Rights and the International Covenant on Civil and Political Rights.