2023 წლის 13 ივლისს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტმა(ყოფილი გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტი) სკოლის პედაგოგებისთვის ორგანიზებულ სასერტიფიკატო ტრენინგის - ,,რთული ქცევის მართვა სასკოლო ასაკის ბავშვებში” მონაწილეებს უმასპინძლა.
ტრენინგს უძღვებოდნენ:
- ნინო ქიტოშვილი - გამოყენებითი სოციალური ფსიქოლოგიის დოქტორანტი, GIU-ს ასოცირებული პროფესორი, ინკლუზიური განათლების ინსტიტუტის ტრენერი;
- ნათია ობგაიძე - გამოყენებითი სოციალური ფსიქოლოგიის დოქტორანტი, GIU-ს ასოცირებული პროფესორი, კომპანია GRC ტრენინგებისა და განვითარების მენეჯერი, პალიტრას პრაქტიკული აკადემიის ტრენერი, ტრენერთა სოციაციის ასოცირებული წევრი, საქართველოს კოგნიტურ-ბიჰევიორული თერაპიის საზოგადიების წევრი.

The participants of the certificate training for teachers entitled "Management of difficult behavior in school-age children" were hosted by the International University of Georgia (formerly Guram Tavartkiladze University) on July 13, 2023.
The training was delivered by:
- Nino Kitoshvili, the Ph.D. candidate in applied social psychology, GIU associate professor, and trainer of the Inclusive Education Institute.
- Natia Obgaidze, the Ph.D. candidate in applied social psychology, GIU associate professor, GRC training and development manager, practical academy trainer of “Palitra”, an associate member of the trainers' association, and member of cognitive-behavioral therapy societies of Georgia.