2023 წლის 13 მაისს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტში პედაგოგებისთვის სასერტიფიკატო ტრენინგი გაიმართა.
ტრენინგის სახელწოდება იყო: ,,რთული ქცევის მართვა სასკოლო ასაკის ბავშვებში”.
ტრენინგს უძღვებოდნენ:
ნინო ქიტოშვილი - გამოყენებითი სოციალური ფსიქოლოგიის დოქტორანტი, გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, ინკლუზიური განათლების ინსტიტუტის ტრენერი;
ნათია ობგაიძე - გამოყენებითი სოციალური ფსიქოლოგიის დოქტორანტი, გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, კომპანია GRC ტრენინგებისა და განვითარების მენეჯერი, პალიტრას პრაქტიკული აკადემიის ტრენერი, ტრენერთა სოციაციის ასოცირებული წევრი, საქართველოს კოგნიტურ-ბიჰევიორული თერაპიის საზოგადიების წევრი.

On May 13, 2023, a certificate training for teachers was held at Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University.
The name of the training was: "Management of difficult behavior in school-age children".
The training was conducted by:
Nino Kitoshvili - Ph.D. candidate in applied social psychology, associate professor at Guram Tavartkiladze Teaching University, trainer at the Inclusive Education Institute;
Natia Obgaidze - Ph.D. candidate in applied social psychology, an associate professor at Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, the manager of GRC Training and Development, a trainer at Palitra Practical Academy, a member of the Georgian Cognitive-Behavioral Therapy Society, and an associate member of the Association of Trainers.