2024 წლის 20 დეკემბერს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს სტუდენტებისთვის ჩატარდა ტრენინგი თემაზე - ,,პრაგმალინგვისტიკის როლი ბიზნეს და იურიდიულ დისკურსში: პრაგმატული მიდგომები საკომუნიკაციო სტრატეგიაში".
შეხვედრაზე განხილული იყო ეფექტური კომუნიკაციის ხელოვნება ბიზნეს და იურიდიულ გარემოში.
ტრენინგი ჩატარდა ინტერაქტიურ ფორმატში და სტუდენტებმა მიიღეს ინფორმაცია იმის შესახებ, თუ როგორ გავლენას ახდენს მეტყველება პროფესიულ დისკურსიებსა და საქმიანობაში.
ტრენერი: თედო შარადენიძე – მოწვეული ლექტორი საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტში (GIU), ინგლისური ფილოლოგიის მაგისტრი, განათლების მეცნიერებათა დოქტორის კანდიდატი, ამერიკული სკოლის Nike-ის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი.

On December 20, 2024, a training session was held for students of the Georgian International University GIU on the topic: ,,Speech Acts in Business and Legal Discourse: A Pragmatic Approach to Communication Strategy“.
The meeting envisaged a discussion about the art of effective communication in business and legal environments.
The training was conducted in an interactive format and students received information about how speech affects professional discussions and activities.
Trainer: Tedo Sharadenidze – Invited Lecturer at the Georgian International University GIU, Master of English Philology, PhD Candidate of Educational Sciences, Head of the Quality Assurance Office of the American School ,,Nike“.