გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტის სტუდენტებმა - თინათინ ბაქრაძემ, ლიკა მაზმიშვილმა და თათია უნერმარკმა, კონკურსის წარმატებით გავლის შემდეგ, საერთაშორისო ონლაინ ტრენინგ-კურსში მიიღეს მონაწილეობა.
კურსს უძღვებოდნენ ბრიტანელი და ნიდერლანდელი ექსპერტები.
ონლაინ კურსი მოიცავდა ისეთ თემებს, როგორიცაა ორგანიზებული დანაშაული, ტერორიზმი, სახელმწიფო ზედამხედველობა და ადამიანის ფუნდამენტური უფლებები.
თინათინ ბაქრაძე, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტი: „ამ პროექტმა მომცა შესაძლებლობა უფრო ღრმად გავცნობოდი ევროკავშირის სამართალს. ლექციები, რომელიც ამ კურსის ფარგლებში ჩაგვიტარდა, ჩემთვის ძალიან ინფორმატიული იყო, რამაც საშუალება მომცა შემედარებინა სხვადასხვა ქვეყნის კანონმდებლობა, განვიხილეთ ისეთი მნიშვნელოვანი თემები, როგორიცაა ორგანიზებული დანაშაული, ტერორიზმი, მიგრაცია და თავშესაფარი. გარდა ამისა, წარმოდგენილი კაზუსის მიხედვით სხვადასხვა ქვეყნის სტუდენტებთან ერთად ვიმუშავე ტერორიზმის პრობლემაზე, რაც ჩემთვის განსხვავებული და ახალი გამოცდილება იყო”.
ლიკა მაზმიშვილი, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტი: „კურსმა ბევრი რამ მომცა, იდეალური პროექტია იმისათვის რომ განვავითაროთ ჩვენი უნარები. მონაწილეობდნენ სტუდენტები თითქმის ყველა ქვეყნიდან და საინტერესო იყო მათი მოსაზრებებისა და დამოკიდებულებების გაზიარება ტრეფიკინგთან, ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლასა და თავისუფალი მიმოსვილის შესახებ”.
თათია უნერმარკი, ფსიქოლოგიის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტი: „ძალიან მიხარია, რომ ამ კურსის მონაწილე ვიყავი! დიდი მადლობა ჩვენს უნივერსიტეტს, რომ მომცა ასეთი მნიშვნელოვანი გამოცდილების მიღების შესაძლებლობა. ბევრი რამ ვისწავლე პროექტის განმავლობაში, რაც უდავოდ გამომადგება კარიერულ განვითარებაში“.
სასწავლო კურსის დასრულების შემდეგ სტუდენტებს ბრიტანული უნივერსიტეტის London South East Bank სერტიფიკატები გადაეცათ.

Students of the Guram Tavartkiladze University - Tinatin Bakradze, Lika Mazmishvili and Tatia Unmark, after successfully passing the competition, participated in an international online training course.
The course was led by British and Dutch experts.
The online course covered topics such as organized crime, terrorism, state oversight, and fundamental human rights.
Tinatin Bakradze, a student of the Bachelor of Law program: “This project gave me the opportunity to learn more about EU law. Thecourse of lectures that we had during this course turned out to be very informative for me. I was able to compare the legislation of different countries. We discussed important topics such as organized crime, terrorism, migration and asylum. In addition, according to the presented case, I worked with students from different countries on the problem of terrorism, which was a different and new experience for me. "
Lika Mazmishvili, a student of the Bachelor of Law program: “The course gave me a lot, it is an ideal project to develop our skills. "Students from almost every country participated and it was interesting to share their views and attitudes on trafficking, the fight against organized crime and free movement."
Tatia Unmark, a student of the Bachelor of psycology program: “I am very happy to be a participant of this course! Many thanks to our university for giving me the opportunity to gain such an important experience. I learned a lot during the project, which will undoubtedly help me in my career development. "
Upon completion of the course, students were awarded certificates of the British University London South East Bank.