ბაზალეთის სასტუმრო კომპლექსი ტრენინგის მონაწილეებს მასპინძლობდა.
2013 წლის 3 ივნისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო, თბილისის თავისუფალ, ქართულ-ამერიკულ, საქართველოს, ილიას სახელმწიფო და შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტებს შორის სამართლის სკოლის ბიბლიოთეკების ნებაყოფლობით თანამშრომლობასთან დაკავშირებით მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ხელისმომწერნი თანხმდებიან, დართონ ერთმანეთს (მათ შორის, მემორანდუმის მონაწილე ყველა დაწესებულების თანამშრომელსა და სტუდენტს) წვდომის უფლება ბიბლიოთეკის რესურსებზე იმდენად, რამდენადაც ეს შესაძლებელია ბიბლიოთეკის რესურსებისა და მემორანდუმის შესაბამისი მონაწილის შიდა წესების გათვალისწინებით.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ერთგვარი გაგრძელება იყო მიმდინარე წლის 2-3 ივლისს ბაზალეთის სასტუმრო კომპლექსში გამართული ტრენინგი ბიბლიოთეკის განვითარების თემებზე.

Training held in terms of memorandum
On the 3rd of June 2013, the memorandum on optional cooperation has been signed between the law school libraries of the Tbilisi Freedom University, Guram Tavartkiladze Teaching University, Georgian – American, Ili State and the International Black Sea Universities.
The assignees of the memorandum thereby agree to provide each other (including the memorandum parties, its staff and students) with an access to library resources, in accordance with the regulation and the rules of the relevant memorandum party. Cooperation memorandum was extended with trainings organized regarding the issues of library development held at the Bazaleti Hotel Complex on the date of July 2-3 this year.
The training was been headed by the US expert of the issues in the libraries of law subjects – Ms. Monika Orakel.