სემინარი აკადემიური პერსონალისათვის
2011 წლის 2 თებერვალს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში გაიმართა სემინარი სასწავლო პროცესის ხელმძღვანელებისა და პროფესორ-მასწავლებელთათვის თემაზე: „უმაღლესი განათლების კვალიფიკაციათა ჩარჩო და საგანმანათლებლო პროგრამებისა და სილაბუსების გზამკვლევი“.
სტუმრებს უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი გიორგი მათიაშვილი მიესალმა.
უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილემ, პროფესორმა მაია უკლებამ გააკეთა პრეზენტაცია თემაზე: „კომპეტენციები და სწავლის შედეგები“. ყურადღება გამახვილდა მონიტორინგის შედეგად პროგრამებსა და სილაბუსებში გამოვლენილ ხარვეზებზე.
სემინარის მონაწილეებს მიეცათ რეკომენდაციები, რომლითაც უნდა იხელმძღვანელონ ზოგადი და დარგობრივი კომპეტენციების შედგენისას.
ხარისხის მართვის სამსახურის უფროსის პროფესორ ლალი ჩაგელიშვილის საპრეზენტაციო თემა იყო “საგანმანათლებლო პროგრამებისა და სილაბუსების შედგენის გზამკვლევი“. მომხსენებელმა ყურადღება გამაახვილა იმ ძირითად ასპექტებზე, რომლებიც უნდა იყოს გათვალისწინებული როგორც სილაბუსებში, ასევე საგანმანათლებბლო პროგრამებში.

The seminar for the academic staff
On February 2, 2011 at Guram Tavartkiladze Teaching University a seminar on the topic: “qualifications framework of the higher education and the guideline of teaching program and syllabi” was held for the academic staff of the university.
The University Rector George Matiashvili greeted to the guests. Deputy Rector Maia Ukleba made a presentation on the topic: “the competences and the results of teaching”.
The attendants paid special attention to the gaps detected in the programs and the syllabi. The participants of the seminar took the recommendations for drawing up general and sectoral competences.
Head of Quality Assurance Service Lali Chagelishvili’s presentation topic was: “the guideline of teaching program and syllabi”. The reporter focused her attention towards the basic aspects, which should be provided in syllabi as well as in educational programs.