ამერიკელმა სტუმრებმა ბიბლიოთეკას საჩუქრად დიდძალი ლიტერატურა გადასცეს.
2012 წლის 6 ნოემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს „ამერიკის ბიბლიოთეკის მეგობართა ჯგუფის“ წევრები და საქართველოში „ამერიკული წიგნის კლუბის“ დამფუძნებლები სტივენ ჰილისი და სტეფან მოლსი ესტუმრნენ და უმაღლესი სასწავლებლის ბიბლიოთეკას საჩუქრად დიდძალი ლიტერატურა გადასცეს.
არჩევანი მართლაც რომ დიდია.
უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და დაინტერესებულ მკითხველებს შესაძლებლობა ეძლევათ გაეცნონ მათთვის საჭირო ლიტერატურას. აქვეა მხატვრული ლიტერატურის ფართო არჩევანიც, მრავალტომეული ტენისის შტატის სასამართლო პრაქტიკიდან და იურიდიული სასწავლო ლიტერატურა, ასევე ენციკლოპედიები, თანამედროვე კლასიკური ინგლისურენოვანი პოპულარული პერიოდული გამოცემები და ა. შ.
სტუმრები გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ გიორგი მათიაშვილს შეხვდნენ.
საქართველოში „ამერიკული წიგნის კლუბის“ დამფუძნებლებმა უმაღლესი სასწავლებლის მატერიალურ–ტექნიკური ბაზა და სასწავლო ლაბორატორიები დაათვალიერეს.
პროექტს, ამერიკელი პარტნიორების დახმარებით, არასამთავრობო ორგანიზაცია "სამოქალაქო განათლებისა და სოციალური თანასწორობის ცენტრი" (cesec) ახორციელებს.

The Donation to the University Library
On November 6, 2012 GTTU hosted ‘The friends of American Library Club’ members: Steven Hillis and Stephen Moles. At the same time they are the founders of ‘American book club in Georgia’. They donated great number of books to the University library.
GTTU students as well as any other interested readers can get acquainted with the literature necessary for them. There is the great choice of fiction literature as well.
Among the books donated to the library you can find: the volumes on court practice of Tennessee State, law manuals, as well as encyclopedias, modern classic English periodic, bestsellers and etc.
The guests were welcomed by the Dr. Giorgi Matiashvili, Rector of Guram Tavaratkiladze Teaching University.
The founders of ‘American book Club in Georgia’ were impressed by the materials technical base of the university.
The project is being carried out by the non-governmental organization ‘Civil Education and Social Equity Center’ (cesec) with the support of American partners.