დღეს, 2017 წლის 24 მაისს, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში სტუდენტთა მერვე სამეცნიერო-შემოქმედებითი კონფერენცია გაიხსნა.
კონფერენცია გახსნა გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა.
კონფერენციაში უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების, სამართლისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტების სტუდენტები იღებენ მონაწილეობას.
კონფერენციის მუშაობა სექციების მიხედვით წარიმართება: საჯარო სამართლის სექცია; კერძო სამართლის სექცია; ეკონომიკა და ბიზნესი; ჟურნალისტიკა, საზოგადოებრივი მეცნიერებები და ფსიქოლოგია.
დღევანდელი დღე სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტთა ნამუშევრების მოსმენას დაეთმობა. ხვალ კი სტუდენტური კონფერენციის მუშაობაში ბიზნესის ადმინისტრირებისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტების სტუდენტები ჩაერთვებიან.

Today, on May 24, 2017, Students’ eighth scientific-creative conference has been opened at Guram Tavartkiladze Teaching University. The conference was opened by the Rector of Guram Tavartkiladze Teaching University, Professor Giorgi Matiashvili. The conference was participated by Business Administration, Law and Social Sciences Faculty students.
Conference work will be conducted by sections: Public Law Section; Private law section; Economics and Business; Journalism, social sciences and psychology sections.
Today’s speech will be dedicated to the Law Faculty students. Tomorrow there will be involved Business Administration and Social Sciences Faculties students.