კონფერენციამ სამ სექციად იმუშავა და წარმოდგენილი იყო 15 თემა.
2012 წლის 18 მაისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტებისათვის ყოველწლიური სტუდენტთა სამეცნიერო კონფერენცია ჩატარდა.
წელს სამეცნიერო კონფერენცია პროფესორ გურამ თავართქილაძის 65 წლის იუბილისადმი მიძღვნილი ღონისძიების ფარგლებში გაიმართა და მასში მონაწილეობა სხვა უმაღლესი სასწავლებლის სტუდენტებმაც მიიიღეს.
კონფერენციამ სამ სექციად (ბიზნესის, ეკონომიკისა და ინფორმატიკის) იმუშავა და წარმოდგენილი იყო 15 თემა.
სექციების მუშაობას კომპეტენტური ჟიური აფასებდა, რომელშიც შედიოდნენ: გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი, გელა ალადაშვილი, პროფესორები: ლალი ჩაგელიშვილი, ამირან თავართქილაძე, კობა ჩაგელიშვილი და ლია თოთლაძე.
ჟიურის გადაწყვეტილებით, ბიზნესის სექციის გამარჯვებულები სოფო ქუშაშვილი და ელენე ბაკურაძე გახდნენ; მეორე ადგილი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებმა ეკატერინე ნემსაძემ და ეკატერინე ფირცხალაიშვილმა და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მესამე კურსის სტუდენტებმა თათია ბრეგვაძემ და ნინო ვარდიძემ გაიყვეს, ხოლო მესამე საპრიზო ადგილი თამარ ხმალაძეს და თათია ხოხაშვილს ხვდათ წილად.
ეკონომიკის სექციაში გამარჯვებული მარიამ კიკაბიძე გახდა, მეორე ადგილზე ნინო ზუმბაძე და ნინო ხოსროშვილი გავიდნენ, მესამე საპრიზო ადგილი სალომე მახარაშვილმა დაიკავა.
ინფორმატიკის სექციის გამარჯვებულები, ჟიურის გადაწყვეტილებით, ანა ლობჟანიძე და თათია ყურაშვილი გახდნენ.

Students Scientific Conference
On 18 May, 2012 students’ annual scientific conference for Business Administration Faculty students of Guram Tavartkiladze Teaching University was held on 18 May, 2012.
This year the scientific conference was dedicated to the name of the Professor Guram Tavartkiladze’s 65th anniversary. The students of other universities also participated in this conference.
Conference worked in three sections: (Business, Economics and Informatics) and there were presented 15 topics.
Section work were assessed by competent jury, which members were: The Dean of Business Administration Faculty of Guram Tavartkiladze Teaching University, Professor Gela Aladashvili, Professors: Lali Chagelishvili, Amiran Tavartkiladze, Koba Chagelishvili and LIa Totladze.
By Jury’s decision the winners of the Business Section became Sopho Kuparashvili and Elene Abkuradze, the second place divided between GTTU student Ekaterine Nemsadze, Ekaterine Pirtskhalaishvili and Invane Javakhishvili State University third year students Tatia Bregvadze and Nino Vardidze, the third prize place took Tamar Khmaladze and Tatia Khokhashvili.
Mariam Kikabidze became the winner in the Economics section, the second place took Nino Zurabidze and Nino Khosroshvili, the third prize place took Salome Makharashvili.
Anna Lonjanidze and Tatia Kurashvili became the winners of the Informatics section by jury’s decision.