2017 წლის 12 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნვერსიტეტის სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს ნარკოპოლიტიკის ახალ კანონპროექტთან დაკავშირებული მრგვალი მაგიდის მუშაობაში, რომელიც ნარკოპოლიტიკის ლიბერალიზაციას ეხებოდა.
შეხვედრა ორგანიზაცია „საქართველოს ქალები მშვიდობისა და სიცოცხლისათვის“ მხარდაჭერით გაიმართა.
სამუშაო შეხვედრას ესწრებოდნენ კანონპროექტის ერთ-ერთი ავტორი დავით ოთიაშვილი და ფსიქოლოგიური სახლის „კამარას“ ფსიქოლოგი ნინო კომახიძე.
მომხსენებლებმა ყურადღება გაამახვილეს ახალი კანონპროექტის მოსალოდნელ დადებით და უარყოფით შედეგებზე.
მრგვალ მაგიდას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს წარმომადგენლები, საჯარო სკოლების პედაგოგები.
დისკუსიაში მონაწილეობა მიიღეს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის სტუდენტებმა დავით დოლიძემ, დავით ლეჟავამ, ზურაბ ხვიჩიამ, ნიკა ქოქოსაძემ, ანუკი გაგულიძემ და გიორგი იდუკაშვილმა.

On December 12, 2017, Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University students took part in the work of the Round Table on the new Draft of Drug Policy, which deals with the liberalization of drug policy. The meeting was held with the support of the organization of "Women of Georgia for Peace and Life”. The workshop was attended by one of the authors of the draft David Otiashvili and psychologist of the Psychological home "Kamara" Nino Komakhidze. The speakers emphasized the expected positive and negative consequences of the new draft.
The round table was also attended by the Representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia and the Ministry of Education and Culture of the Autonomous Republic of Abkhazia, teachers of public schools. Students of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University Davit Dolidze, David Lezhava, Zurab Khvichia, Nika Kokosadze, Anuki Gugulidze and Giorgi Idukashvili participated in the discussion.