დღეს, 6 ოქტომბერს, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ბიზნესის რეგისტრაციის სამსახურის უფროსი ნინო კალანდაძე და სააგენტოს ადმინისტრაციული საქმის წარმოების სამსახურის უფროსი ვახტანგ ბუხაშვილი სტუმრობდნენ და სასწავლო-პრაქტიკული მეცადინეობის ფორმატში უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდნენ.
სტუმრებმა ისაუბრეს ისეთ მნიშვნელოვან და საინტერესო თემებზე როგორიცაა საჯარო რეესტრის როლი და მნიშვნელობა, „ერთი ფანჯრის პრინციპით“ მომსახურების ფორმები და მეთოდები, ასევე საწარმოთა რეგისტრაციის წესები და რეგულაციები.
საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლები შეხვდნენ გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ გიორგი მათიაშვილს.

Today on October 6, Guratm Tavartkiladze Teaching University was visited by the Head of Business Registration Service of the National Agency of Public Registry Nino Kalandadze, and the Head of Administrative Case Proceedings of the Agency Vakhtang Bukhashvili and within the framework of the training- practical learning they met with the students.
The guests talked about such important and interesting topics as the role and importance of the public registry, the forms and methods of service of "one window principles", as well as rules for registration of enterprises and regulations.
Representatives of the National Agency of Public Registry met with the Rector of Guram Tavartkiladze Teaching University, Professor Giorgi Matiashvili.