2016 წლის 24 მაისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის სპრციალობის სტუდენტებმა, კლუბ „რეპორტიორის“ ინიციატივით, პოეტ ტარიელ ხარხელაურს უმასპინძლეს.
შეხვედრა ძალზედ უშუალო და თბილი გამოვიდა.
სტუდენტებმა წაიკითხეს ლექსები ტარიელ ხარხელაურის შემოქმედებიდან. დასვეს კითხვები და მიიღეს კიდეც პოეტისათვის დამახასიათებელი მოკრძლებული, მაგრამ ძარღვიანი, სითბოთი, სამშობლოსა და მოყვასის სიყვარულით გაჯერებული პასუხები.
პოეტმა შეკრებილ საზოგადოებას მადლობა გადაუხადა და რამდენიმე საკუთარი ლექსიც წაიკითხა.
ტარიელ ხარხელაურთან შეხვედრა კიდევ უფრო მეტად გაალამაზა გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ფოლკლორული ანსამბლ „ივერთას“ გამოსვლამ, რომელთა მუსიკალური ჰანგებიც ლაიტმოტივად გასდევდა პოეტთან შეხვედრის საღამოს.

On May 24, 2016 Guram Tavartkiladze Teaching University, Social Sciences Faculty, Journalism specialty students hosted the poet Tariel Kharkhelauri by the initiative of the club "Reporter".
The meeting was very warm. The students read poems by Tariel Kharkhelauri. They asked various questions and got the poet’s answers with his typical modest, lovely and warmth manner.
The poet thanked public and read a few his poem.
The meeting with Tariel Kharkhelauri was even more enriched with the Guram Tvartkiladze Teaching University Folk Ensemble “Iverta” which musical sound accompanied as the leitmotif of the meeting.