დღეს, 2022 წლის 11 მაისს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტმა კიდევ ერთი ონლაინ შეხვედრა გაიმართა.
ეს შეხვედრა გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და სს „მიკრო ბიზნეს კაპიტალს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში გაიმართა.
მემორანდუმის ფარგლებში უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების პროგრამის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტები პროფესიული პრაქტიკა/სტაჟირების გავლას შეძლებენ.
სს „მიკრო ბიზნეს კაპიტალი“ 2013 წლიდან ოპერირებს საფინანსო ბაზარზე.
ორგანიზაციის მიზანია მცირე მეწარმეებისთვის და ფერმერებისთვის ხელმისაწვდომი ფინანსური სერვისების და პროდუქტების შეთავაზება, მომხმარებლებთან გრძელვადიანი ურთიერთობის ჩამოყალიბება.
შეხვედრას უძღვებოდნენ სს „მიკრო ბიზნეს კაპიტალის“ ჯგუფის სტაჟიორთა და ექსპერტთა პროფესიული განვითარების მენეჯერი - დავით სუხიაშვილი და ადამიანური რესურსების მართვის უფროსი სპეციალისტი - მაია ჟორჟოლიანი .

This meeting took place under the terms of a Memorandum of Understanding signed by Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and JSC "Micro Business Capital."
Students graduating from the University Business Administration Program will be able to participate in a professional internship or practice under the terms of the Memorandum.
Since 2013, JSC "Micro Business Capital" has been active in the financial market.
The organization's goal is to make financial services and products available to small businesses and farmers, as well as to build long-term customer relationships.
Davit Sukhiashvili, JSC Micro Business Capital Group's Professional Development Manager of Interns and Experts, and Maia Zhorzholiani, Senior Human Resources Management Specialist, chaired the meeting.