შეხვედრის დასასრულს სტუმრებმა სტუდენტებს სახალისო გათამაშებაც შესთავაზეს.
2014 წლის 28 მარტს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში ევროპული ცენტრის წარმომადგენლებმა პრეზენტაცია მოაწყვეს.
პრეზენტაციას უძღვებოდა ევროპული ცენტრის აღმასრულებელი დირექტორი ეთერ სანაია.
ეთერ სანაიამ ზოგადად მიმოიხილა ევროპული ცენტრის დაარსების, საქმიანობის, გაცვლითი პროგრამების, ტრენინგებისა თუ ახალგაზრდული ფორუმების არსი და დანიშნულება და მეტი აქტივობისაკენ მოუწოდა ამ საკითხით დაინტერესებულ ახალგაზრდებს.
შეხვედრის დასასრულს სტუმრებმა სტუდენტებს სახალისო გათამაშებაც შესთავაზეს, რომელიც ევროპულ ცენტრში 30 პროცენტიანი თანადაფინანსების პრინციპით გარკვეული სასწავლო კურსის გავლას გულისხმობდა. გარდა ამისა, გათამაშდა ორი ფულადი პრემია.
სასწავლო კურსის თანადაფინანსება მოიგო სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის პირველი კურსის სტუდენტმა მარიამ ქოქაშვილმა; ფულადი პრემია - ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის პირველი კურსის სტუდენტმა გიორგი პარასკევაშვილმა (100 ლარი) და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის პირველი კურსის სტუდენტმა მარიამ ბერიაშვილმა (50 ლარი).

Business meeting and a surprise for students
On 28 March 2014 the European Centre representatives held the presentation at Guram Tavartkiladze Teaching University.
The presentation was led by the Executive Director of the European Centre Eter Sanaia.
Eter Sanaia generally overviewed the establishment, activity, exchange programs, training, the essence and purpose of the youth forums and called for more activities for young people interested in this issue.
At the end of the meeting the guests offered to the students amusing tournament, which meant that passing through the educational course 30 percent will be co-financed by the European Centre.
Furthermore there were drawn two cash prizes.
The educational co-financing course was won by the Social Sciences Faculty first year student Mariam Kokashvilis; Cash prize was won by Business Administration Faculty first year student Giorgi Paraskebashvili (100 GEL); and Social Sciences Faculty first year student Mariam Beriashvili won (50 GEL).