2025 წლის 21 მარტს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-სა და კარლშოშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
აღნიშნულ მემორანდუმს ხელი მოაწერეს ჯიუ-ს რექტორმა, ელი ელისაშვილმა და კარლშოშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა რობერტ ლეპენისმა ქალაქ კარლსრუეში (გერმანია).
მემორანდუმის ფარგლებში ორ უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა მრავალი მიმართულებით განხორციელდება. მემორანდუმი ითვალისწინებს როგორც სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის გაცვლით პროგრამებში ჩართვას, ასევე სხვა საგანმანათლებლო, კულტურული და კვლევითი პროექტების ერთობლივად განხორციელებას.

Memorandum of Understanding was signed between Georgian International University GIU and Karlshochschule International University
26 March 2025
On March 21, 2025, a Memorandum of Understanding was signed between Georgian International University GIU and Karlshochschule International University.
The MOU was signed in Karlsruhe, Germany by GIU’s Rector, Eli Elisashvili and the President of Karlshochschule International University, Robert Lepenies. Under this MOU, the two universities will collaborate in multiple areas.
It includes student and staff exchange programs as well as joint implementation of various educational, cultural, and research projects.