2024 წლის 29 ნოემბერს ქალაქ გუანჯოუში, ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ჯგუფის ორგანიზებით, გუანჯოუს საერთაშორისო ეკონომიკური კოლეჯის 25 წლის იუბილისადმი მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა.
აღნიშნულ დღესთან დაკავშირებით საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი სამუშაო ვიზიტით ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში იმყოფებოდა.
ვიზიტის ფარგლებში ბატონმა გრიგოლმა მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო საგანმანათლებლო გამოფენაში, წარადგინა უნივერსიტეტი ჯიუ, შეხვდა ჩინელ სტუდენტებს და ესაუბრა უნივერსიტეტში მიმდინარე აქტივობებსა და სამომავლო გეგმებზე.
აღნიშნული ვიზიტი მორიგი წინგადადგმული ნაბიჯია საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს ინტერნაციონალიზაციის შესაძლებლობების განვითარებისთვის.

On November 28-30, 2024, Head of the Department of International Relations of Georgian International University GIU, Professor Grigol Kalandadze visited People's Republic of China. Mr. Grigol Kalandadze attended the 25th anniversary of Guangzhou International Economics College which was organized by China International Education Group.
Mr. Grigol Kalandadze also participated in the international exposition. Georgian cultural elements were presented along with the cultural aspects of other countries on the exposition. Mr. Kalandadze also conducted a presentation about GIU in English for Chinese students. He reviewed the ongoing and future activities of the university.
The aforementioned visit was a step forward for the enhancement of internationalisation process of Georgian International University GIU.