2022 წლის 28 ოქტომბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა გრიგოლ კალანდაძემ და კვლევების ხელშეწყობის ცენტრის უფროსმა ზოია ადამიამ პულას ჯურაჯ დობრილას სახელობის უნივერსიტეტის(ხორვატია) წარმომადგენელ ირენა მიკულაცოსთან, ,,Zoom"-ის პლატფორმის გამოყენებით, ონლაინ შეხვედრა გამართეს.
შეხვედრის დროს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლებმა ისაუბრეს „Erasmus+“-ის ფარგლებში განსახორციელებელი ერთობლივი სამეცნიერო-კვლევითი პროექტის შესახებ.
მხარეები შეთანხმდნენ, რომ, პროექტის სრულყოფილად დაგეგმვის მიზნით, მსგავსი ხასიათის სამუშაო შეხვედრები კვლავაც გაიმართება.

On October 28, 2022, the representatives of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University - Head of the Department of International Relations Mr. Grigol Kalandadze and Head of the Research Support Center Ms. Zoia Adamia – met via Zoom online platform with their colleague from Juraj Dobrila University of Pula (Croatia) Ms. Irena Mikulaco.
The representatives of higher educational institutions discussed the unified scientific-research project which they plan to implement in the frames of “Erasmus+”.