2022 წლის 28 ივნისს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტს, მართვისა და კომუნიკაციის საერთაშორისო სასწავლო უნივერსიტეტ ალტერბრიჯსა და ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ჯგუფს შორის სამმხრივი ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის თანახმად, მხარეთა უმთავრეს მიზანს წარმოადგენს ერთობლივი აკადემიური და კვლევითი პროექტების ორგანიზება.
ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ჯგუფის სათაო ოფისი ჰონგ-კონგში მდებარეობს. 21-წლიანი განვითარების შემდეგ, ჯგუფმა მრავალი სასწავლებელი ჩამოაყალიბა, მათ შორის პროფესიული, სკოლამდელი, საშუალო სკოლა, საშუალო და უმაღლესი პროფესიული, ზოგადი ჯანდაცვის.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერეს: გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის კანცლერმა ელი ელისაშვილმა, მართვისა და კომუნიკაციის საერთაშორისო სასწავლო უნივერსიტეტ ალტერბრიჯის რექტორმა ნათია გოცაძემ და ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ჯგუფის დამფუძნებელმა წენგჭუნგ ქუანგმა.

Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, Alterbridge International University of Management and Communication, and China International Education Group inked a trilateral collaboration memorandum on June 28, 2022.
The parties' primary objective, according to the MoU, is to plan collaborative academic and research projects.
Hong Kong serves as the group's corporate headquarters. The group has developed numerous schools after 21 years of development, including vocational, pre-school, high school, secondary, higher vocational, and general health.
Eli Elisashvili, chancellor of the GuramTavartkiladze Tbilisi Teaching University, Natia Gotsadze, rector of the International Educational University of Management and Communication, and Kuang Zengzhong, founder of the China International Education Group, all signed the memorandum of cooperation.