2016 წლის 18 აპრილს ღვინის ეროვნული სააგენტოს მარკეტინგის სამსახურის ხელმძღვანელი დავით ჩოლოღაშვილი გთსუ ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტებს შეხვდა.
ღვინის ეროვნული სააგენტო საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მმართველობის სფეროში შემავალი საჯარო სამართლის იურიდიული პირია, რომელიც შექმნილია „ვაზისა და ღვინის შესახებ“ კანონის საფუძველზე.
სტუმარმა ვრცლად ისაუბრა სააგენტოს ძირითად საქმიანობასა და ფუნქციებზე, მევენახეობისა და მეღვინეობის საერთაშორისო და ეროვნულ ორგანიზაციებთან ურთიერთობაზე, დარგთან დაკავშირებულ სამარკეტინგო და სარეკლამო საქმიანობაზე, იმ კონკრეტული ღონისძიებების გატარებაზე, რომელიც ხელს შეუწყობს ქართული ღვინის საექსპორტო პოტენციალის ზრდას, ქართული ვაზისა და ღვინის კულტურის კვლევასა და პოპულარიზაციას, ვაზის უნიკალური და იშვიათი ჯიშების აღდგენასა და ღვინის ტურიზმის განვითარებას.

On April 18, 2016, the National Wine Agency Marketing Service Director David Chologhashvili met with Guram Tsvartkiladze Teaching University, Business Administration Faculty students. The National Wine Agency is under the subordination of the Ministry of Agriculture and it is Legal entity of public law which is created based on the "Vine and Wine" law.
The guest spoke in detail about agency's main activities and functions, viticulture and wine-making relations with international and national organizations, about marketing and promotional activities related to the field, Those specific measures that will contribute to the potential export growth of Georgian wine, Research and popularization of Georgian vine and wine culture, to restore rare and unique breeds of vine and the development of wine tourism.