2023 წლის 4 მაისს გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტმა 159-ე საჯარო სკოლის დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეებს უმასპინძლა.
მომავალმა სტუდენტებმა მიიღეს ინფორმაცია GTUNI-ს საბაკალავრო პროგრამების; გაცვლითი პროგრამების; პრაქტიკისა და სტაჟირების; სტუდენტური აქტივობების; საჯარო ლექციების; მასტერკლასების და სპეციალურად აბიტურიენტებისთვის დაგეგმილი სხვა მნიშვნელოვანი ღონისძიებების შესახებ.
საინფორმაციო შეხვედრას უძღვებოდა GTUNI-ს ვიცე-რექტორი სასწავლო მიმართულებით, პროფესორი სოფიკო თევდორაძე.
პრეზენტაციის დასრულების შემდეგ სკოლის მოსწავლეებმა დაათვალიერეს GTUNI-ს ინფრასტრუქტურა, პრაქტიკული სასწავლო ოფისები და დაესწრნენ იმიტირებული სასამართლო პროცესისთვის სამართლის პროგრამის სტუდენტების სამზადისს. ხოლო კრიმინალისტიკის ლაბორატორიაში პირადად მიიღეს მონაწილეობა თითის ანაბეჭდების აღების პრაქტიკულ აქტივობაში.

Information tour for school students
On May 4, 2023, Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University hosted the students of the graduating classes of the 159th public school.
The undergraduate programs, exchange programs, practicum and internship opportunities, student activities, open lectures, master classes, and other significant events specifically prepared for applicants were all explained to prospective students.
Professor Sofiko Tevdoradze, the vice-rector for studies at GTUNI, presided over the informational gathering.
Following the presentation, the school's students visited GTUNI's headquarters for practical training, infrastructure tours, and simulated trial preparation by law students. Additionally, they took part in the actual practical task of capturing fingerprints at the forensics lab.