დღეს, 2023 წლის 2 ოქტომბერს, საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ში გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა სტუდენტებთან.
შეხვედრას უძღვებოდნენ ვიცე-რექტორი ხარისხის უზრუნველყოფის მიმართულებით პროფ. ლალი ჩაგელიშვილი-აგლაძე და სტუდენტებთან და კურსდამთავრებულებთან ურთიერთობისა და კარიერული მხარდაჭრის სამსახურის უფროსი მათე წულაია.
პროფ. ლალი ჩაგელიშვლმა სტუდენტებს გააცნო უნივერსიტეტის საქმიანობის სხვადასხვა ასპექტები. მან ასევე ისაუბრა ხარისხის სამსახურის დანიშნულებაზე, მის მიზნებსა და ამოცანებზე, ხარისხის სამსახურის მუშაობის მექანიზმებსა და სტუდენტების როლზე უნივერსიტეტის საქმიანობის ხარისხის განვითარებაში.
სტუდენტებთან და კურსდამთავრებულებთან ურთიერთობისა და კარიერული მხარდაჭრის სამსახურის უფროსმა მათე წულაიამ სტუდენტებს განუმარტა სტუდენტებთან მუშაობის თავისებურება და გააცნო მათ ის სერვისები, რასაც უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს.

An informational discussion with students was held at the Georgian International University (GIU) today, October 2, 2023.
Mate Tsulaia, head of the career assistance service and interactions with students and graduates, and Prof. Lali Chagelishvili-Agladze, vice-rector for quality assurance, presided over the meeting.
The students were given an overview of the several facets of the university's operations by Professor Lali Chagelishvili. Additionally, she discussed the objectives and responsibilities of the quality service, its operational procedures, and the part that students contribute to raising the standard of the university's programs.
The head of the career support service and alumni relations, Mate Tsulaya, gave the students an introduction to the services the institution provides and discussed the unique challenges of working with students.