საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია: გზა ევროინტეგრაციისაკენ
2014 წლის 12 ივლისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში გაიხსნა საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია „გზა ევროინტეგრაციისაკენ“.
სამეცნიერო კონფერენციაზე, ქართველი პროფესურის ნააზრევის პარალელურად, წარმოდგენილი იყო ამერიკელი, ფრანგი, სლოვაკი, გერმანელი, უკრაინელი და ლიტველი აკადემიური წრის წარმომადგენელთა ხედვა და იდეები.
სამეცნიერო კონფერენციაზე ხუთი სექცია იყო წარმოდგენილი: სოციალური და ჰუმანიტარული; ჟურნალისტიკა; ეკონომიკა და ბიზნესი; უცხო ენები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები.
სამეცნიერო კონფერენცია მიზნად ისახავდა, ევროპასთან ასოცირების შესახებ ხელშეკრულებიდან გამომდინარე, კიდევ ერთხელ შეეხსენებინა საზოგადოებისათვის, რომ ევროპულ სივრცეში დამკვიდრების მრავალსაუკუნოვანი ოცნების ახდენა ქართველ ერს, უფლებებთან ერთად, უზარმაზარ პასუხისმგებლობასა და მოვალეობას აკისრებს.

On July 12, 2014 the international conference “A Way to Euro Integration’ was open at Guram Tavartkiladze Teaching University.
At the scientific conference apart from the viewpoints of Georgian Professors, the visions and ideas of US, French, Slovakian, German, Ukrainian and Lithuanian Academic circle representatives.
The Scientific Conference was presented in 5 sections: Social sciences and Humanities: Journalism: Economics and Business; Foreign Languages and Information Technologies.
The aim of the scientific conference was to remind the society that the association agreement, the realization of the centuries-old Georgian dream, apart from rights, imposes the enormous responsibilities on us.
The materials of international conference was issued as a separate proceedings of scientific papers.