გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტში დასრულდა საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია სახელწოდებით „ადამიანის უფლებები და კონსტიტუციური გარანტიები“.
ქართველ მეცნიერებთან ერთად კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს სამართლის დარგის აღიარებულმა სპეციალისტებმა გერმანიიდან, ჩინეთიდან და უკრაინიდან.
კონფერენციის მუშაობა რამდენიმე მიმართულებით წარიმართა: კონსტიტუციურ-სამართლებრივი, სისხლის სამართლებრივი და კერძო სამართლებრივი მიმართულებები.
უნდა აღინიშნოს, რომ კონფერენციის მიმდინარეობისას გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და კიევის ეროვნულ საავიაციო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.

The International Scientific-Practical Conference "Human Rights and Constitutional Guarantees" completed at Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University.
Together with Georgian scholars, experts from the field of law, from Germany, China and Ukraine participated in the conference.
Conference work was conducted in several directions: constitutional-legal, criminal and private legal directions.
It should be noted that during the conference the Memorandum of Mutual Cooperation was signed between Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and Kiev National Aviation University.