ბიზნეს ოლიმპიადა საფინალო სწორზე გავიდა.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტები ბიზნეს ოლიმპიადის საფინალო სწორზე გავიდნენ.
ოლიმპიადის მეორე და მესამე ტური სტუდენტებისათვის გაცილებით რთული გამოდგა.
ბიზნეს ოლიმპიადის მეორე ტურში, რომელსაც ხელშეკრულების ტური ერქვა, რვა გუნდი იღებდა მონაწილეობას: "კრეატივი", "ახალი თაობა", "პოზიტივი", "კალასი", "ნოსტრო კაზო", "ბრეინ ჩაილდი", "IB", "შემოქმედი".
ამ ტურში მონაწილე გუნდების წევრებს, შერჩევის წესით, ევალებოდათ ამოერჩიათ ხელშეკრულების სახეები და შეესრულებინათ ორი მხარის როლი: დამქირავებელი–გამქირავებელი და მყიდველი–გამყიდველი.
ხელშეკრულებები შედგენილი იყო გარკვეული ხარვეზებით. ამ ტურში მონაწილე გუნდის წევრებს, ერთი საათის განმავლობაში, უნდა მოეძებნათ ეს ხარვეზები და წარმოედგინათ ხელშეკრულება მათთვის მისაღები პირობებით.
ამ ტურის შემდეგ თამაშს გამოეთიშა სამი გუნდი – "შემოქმედი", "ნოსტრო კაზო" და "კალასი"
მესამე ტურში, რომლის სახელწოდებაც იყო "ბიზნეს ქეისი", გუნდებს მიეცათ მარკეტინგული და სტრატეგიული დაგეგმვის ქეისები. სტუდენტებ მოსაფიქრებლად მიეცათ ერთი საათი. ამის შემდეგ გუნდები დაბრუნდნენ დარბაზში და მოხდა ქეისებზე მომზადებული პასუხების მოსმენა.

New Generation and Creative went in the final round
Business Administration Faculty students of Guram Tavartkiladze Teaching University reached the final round in Business Olympiad.
The second and third round of the Olympiad turned out to be much more difficult for the students. In the second round of the Olympiad which is called the agreement tour eight teams were participating: "Creative", "New Generation", "Positive", "Callas", "Nostro Kazo", "Brain Child", "IB", "Creator".
The members of this team were given the task to choose the type of the agreements by selection principle and conduct the role of two sides: Employer – Rental and buyer - seller.
Agreements were drawn up with certain flaws. In this round the team members should find these flaws during an hour and present the agreement to their acceptable terms.
This round was left by three teams - : "Creative","Nostro Kazo"and "Callas". In the third round _ “Business Case” _ teams were given marketing and strategic planning cases. The students were given an hour for thinking. After that the teams returned in the hall and they presented prepared responses.