2017 წლის 1 თებერვალს ნიდერლანდებში, ინჰოლანდის უნივერსიტეტში Erasmus+ მობილობის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში სწავლა დაიწყო გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ოთხმა სტუდენტმა (რუსუდან კობახიძე, გიორგი გალუსტიანი, მარიამ ქაჯაია, ბაია გიგაური).
ქართველ სტუდენტებს, ენთუზიაზმით აღსავსე ორმოც სხვა საერთაშორისო სტუდენტთან ერთად (ბრაზილია, საფრანგეთი, გერმანია, უნგრეთი, კორეა, რუსეთი, ესპანეთი, თურქეთი აშშ, დიდი ბრიტანეთი), გულთბილი მიღება მოუწყო ინჰოლანდის უნივერსიტეტის როტერდამის სკოლის ადმინისტრაციამ.
ვიმედოვნებთ, რომ ეს იქნება ორ ქვეყანასა და უნივერსიტეტს შორის აკადემიური გაცვლის საინტერესო და ორმხრივად სასარგებლო ტრადიციის დასაწყისი.

On February 1, 2017 four students (Rusudan Kobakhidze, Giorgi Galustiani, Mariam Kajaia,Baia Gigauri) of Guram Tavartkiladze Teaching University started learning via mobility in the Netherlands Inholland University.
Rotterdam School Administration of Inholland University organized a warm reception for the Georgian and forty other international enthusiastic students (Brazil, France, Germany, Hungary, Korea, Russia, Spain, Turkey, USA, and UK).
We hope that this will be the beginning of the tradition of an interesting and mutually beneficial exchange between the university and two countries.