2015 წლის 20 ნოემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში ჟურნალისტიკის სპეციალობის სტუდენტები, სასწავლო ფორმატის ფარგლებში, ჟურნალისტ გოჩა ხუნდაძეს შეხვდნენ.
შეხვედრის დასაწყისში სტუმარმა მოკლედ მოუთხრო სტუდენტებს საკუთარი ბიოგრაფია, გაიხსენა ჟურნალისტად მოღვაწეობის პერიოდი, ისაუბრა ზოგადად ტელევიზიის ფუნქციების, სარედაქციო პოლიტიკის, „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ როლსა და დანიშნულებაზე, ახალგაზრდებში განათლებისა და პროფესიონალიზმის აუცილებლობის თაობაზე და მეტი პასუხისმგებლობისა და ცოდნის დაუფლებისაკენ მოუწოდა მომავალ კოლეგებს.
გოჩა ხუნდაძემ უპასუხა სტუდენტების შეკითხვებს და შეხვედრის დადასრულს სამახსოვრო ფოტოებიც გადაიღო მათთან.

On November 20, 2015, Journalism Specialty students in the educational framework met with the journalist Gocha Khundadze in Guram Tavartkiladze Teaching University.
At the bingeing of the meeting the guest briefly told the students his own biography, recalled the period of the work as a journalist, spoke about the functions of the television in general, editorial policy, the role and the function of the “Public Broadcasting”, the necessity of education and professionalism in the youth, he called for more responsibility and more education to the future colleagues.
At the end of the meeting Gocha Khundadze answered the students’ questions and took the memorable photograph with the them.