უნივერსიტეტში სასწავლო პროგრამების პრეზენტაცია მოეწყო
2012 წლის 1 ივნისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სააქტო დარბაზში ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის ბაკალავრიატის საფეხურის მეორე სასწავლო წლის სტუდენტებისათვის, სპეციალობების არჩევასთან დაკავშირებით, სასწავლო პროგრამების პრეზენტაცია მოეწყო.
ტურიზმის სპეციალობით დაინტერესებული სტუდენტებისათვის პრეზენტაცია გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილემ, პროფესორმა მაია უკლებამ გააკეთა.
ქალბატონმა მაიამ ისაუბრა ზოგადად ტურიზმის, ამ სპეციალობის, სასწავლო პროგრამის მეთოდებსა და სწავლების საფეხურებზე, საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამის იმ პრიორიტეტებსა და გამოწვევებზე, რომელიც ასე პერსპექტიულია ჩვენი ქვეყნისა და ზოგადად ამ სფეროთი დაინტერესებული ადამიანებისათვის.
რაც შეეხება კონკრეტულად ბიზნესის ადმინისტრირების სპეციალობას და ამ სპეციალობასთან დაკავშირებულ მიმართულებებს, ამ საკითხებზე სტუდენტებს ბიზნესის მართვის კათერდის გამგე, პროფესორი ლალი ჩაგელიშვილი ესაუბრა.
ქალბატონმა ლალიმ ისაუბრა პროგრამის სტრატეგიის, სწავლების საფეხურების, აქტუალობისა და პერსპექტივების შესახებ.
პროფესორ ლალი ჩაგელიშვილის თქმით, წარმოდგენილი პროგრამა მოქნილია, მოიცავს არჩევითი საგნების ფართო სპექტრსა და თავისუფალი კომპეტენციების დისციპლინებს. პროგრამის ძლიერ მხარებს განეკუთვნება მარკეტინგული კვლევების გადაწყვეტილების მიღების, ოპერაციული მენეჯმენტის, საბანკო საქმის, ფინანსური მენეჯმენტის, პროექტების მართვის, სპეციალური კომპიუტერული პროგრამებით სწავლება.
სასწავლო პროგრამების პრეზენტაციას ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი გელა ალადაშვილი ესწრებოდა.

Presentation of the educational programs was held in the University
On June 1, 2012 at the conference Hall of Guram Tavartkiladze Teaching University was held the presentation about Educational programs for Bachelor students to choose specialty in the second academic year in the Business Administration Faculty.
The Deputy Rector of Guram Tavartkiladze Teaching University Professor Maia Ukleba made a presentation for students who were interested in Tourism. Ms. Maia talked about tourism in general, the methods and teaching levels of these educational programs, the priorities and challenges to the international exchange program which is very perspective for our country and generally for the people who are interested in this field.
As for Business Administration specialty and directions related to this specialties, they were presented by the head of the Business Management Department Professor Lali Chagelishvili. Ms. Lali Chagelishvili talked about the strategy of the program, education levels, relevance and prospects. Professor Lali Chagelishvili said that the program is flexible, includes a wide range of selective subjects and disciplines free competences. The strong sides of the program
are marketing researches, decision making, Operational Management, Banking, Financial Management, Project Management, teaching with a special computer programs.
The Dean of the Business Administration Faculty Mr. Gela Aladashvili presented the presentation of the Educational Program.