დღეს, 2021 წლის 7 ივნისს, სტუდენტური ლიგა კალათბურთში 2020-2021 წლის სეზონი დაიწყო.
ტურნირში რვა გუნდი მონაწილეობს, რომელთაგან გამარჯვებული პროფესიულ ,,ა“ ლიგაში ასპარეზობის უფლებას მოიპოვებს.
პირველი შეხვედრა გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტის კალათბურთელებს აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საკალათბურთო გუნდთან ჰქონდათ და დამაჯერებელი გამარჯვებაც მოიპოვეს. მატჩი 88 : 67 დასრულდა.
შეჯიბრების ორგანიზატორია საქართველოს სპორტის ფედერაცია, რომელიც საქართველოს კალათბურთის ეროვნულ ფედერაციასთან ერთად, საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ატარებს სტუდენტურ ლიგას.
ტურნირში სულ რვა გუნდი იღებს მონაწილეობას.
მომავალი მატჩები ჩვენს კალათბურთელებს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისა და ილიაუნის საკალათბურთო გუნდების წინააღმდეგ მოუწევთ.

Today, June 7, 2021, the Student League Basketball 2020-2021 season has begun.
Eight teams are participating in the tournament, the winner of which will qualify for the professional "A" league.
The basketball players of Guram Tavartkiladze University had their first meeting with the basketball team of Akaki Tsereteli State University and won a convincing victory. The match ended 88:67.
The competition is organized by the Georgian Sports Federation, which together with the Georgian National Basketball Federation, holds a student league with the support of the Ministry of Culture, Sports and Youth of Georgia.
A total of eight teams are participating in the tournament.
Our basketball players will have the next matches against Georgian Basketball University and Iliauni basketball teams.