გუშინ, 2020 წლის 25 ნოემბერს, საქართველოს სამეცნიერო-საგანმანათლებლო კომპიუტერული ქსელების ასოციაცია „გრენამ“, ევროკომისიის ,,NI4OS-Europe” პროექტის ფარგლებში, ევროპის ღია მეცნიერების ,,Cloud EOSC”-ის შეხვედრას უმასპინძლა.
,,NI4OS-Europe” არის პროექტი, რომელიც ხელს უწყობს ეროვნული ღია მეცნიერების Cloud-ის ინიციატივების, სერვისების და ელექტრონული ინფრასტრუქტურის განვითარებას სამხრეთ-აღმოსავლეთ ევროპის თხუთმეტ ქვეყანაში.
ონლაინ შეხვედრას ესწრებოდნენ გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები.
შეხვედრას უძღვებოდნენ კომპიუტერული ქსელების ასოციაცია „გრენას“ წევრები ბატონი რამაზ ქვათაძე და ქალბატონი თამარ გვენეტაძე, ასევე საქართველოს სამეცნიერო ბიბლიოთეკის დირექტორი ბატონი ირაკლი ღარიბაშვილი.

Yesterday, on November 25, 2020, the Georgian Association of Scientific-Educational Computer Networks "GRENA" hosted a meeting of the European Open Science "Cloud EOSC" within the framework of the European Commission "NI4OS-Europe" project.
NI4OS-Europe is a project that promotes the development of National Open Science Cloud initiatives, services and e-infrastructure in fifteen countries in South East Europe.
Representatives of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University attended the online meeting.
The meeting was chaired by Mr. Ramaz Kvatadze and Ms. Tamar Gvenetadze, members of the GRENA Computer Networks Association, as well as Mr. Irakli Garibashvili, Director of the Georgian Scientific Library.