თანამედროვე სიმღერის კონკურსში ნინია მეტრეველს ბადალი არ ჰყავდა.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების პირველი კურსის სტუდენტმა ნინია მეტრეველმა სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს მიერ ორგანიზებულ პროექტში „სტუდენტური დღეები - 2014 ევროპული მომავლისათვის“ თანამედროვე სიმღერის კონკურსში პირველი ადგილი დაიკავა.
წლეულს „სტუდენტური დღეები - 2014 ევროპული მომავლისათვის“ სამი მიმართულებით ჩატარდა: კულტურულ-შემოქმედებითი, ინტელექტუალური და სპორტული.
თანამედროვე სიმღერის კონკურსში მონაწილეს შეეძლო შეესრულებინა სოლო, დუეტი ან მრავალხმიანი სიმღერა მინუს ფონოგრამის თანხლებით. კონკურსის ჟიური კონკურსანტს შემდეგი კრიტერიუმებით აფასებდა ვოკალი, ტექნიკა, არტისტიზმი და ნაწარმოების სირთულე.
თანამედროვე სიმღერის კონკურსში ნინია მეტრეველს ბადალი არ ჰყავდა და ნომინაციაშიც გამარჯვებაც დამსახურებულად მოიპოვა.

Ninia Metreveli the winner of Student Days - 2014
Guram Tavartkiladze Teaching University first-year student of Social Sciences Faculty journalism Ninia Metreveli won the first place in the project ”Student Days - 2014 for the European Future" in the modern song contest which was organized by the Ministry of Sport and Youth Affairs.
This year the "Student Days - 2014 for the European Future" was conducted in three directions: cultural - creative, intellectual and sporting.
Modern Song Contest participants could sing solo, duet or polyphonic song to the accompaniment without phonogram.
Contestants were evaluated on the following criteria by the Competition jury: Vocal technique, artistry and complexity of the work.
In the modern song contest Ninia Metreveli had no equal and has gained deserved victory in the nomination.