2015 წლის 20 მარტს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში (გთსუ) ქართული ჟურნალისტიკის დღის აღსანიშნავად მრგვალი მაგიდა გაიმართა.
ამჯერად მრგვალი მაგიდის მინაწილეთა მსჯელობის თემა იყო მედიაგანათლება.
მრგვალ მაგიდაში მონაწილეობდნენ საქართველოში მოქმედი უმაღლესი სასწავლებლების ჟურნალისტური და მედია საგანმანათლებლო პროგრამების ავტორები, ხელმძღვანელები, კოორდინატორები და სასწავლო პროცესში ჩართული პროფესურა.
მრგვალი მაგიდის მონაწილეებმა ისაუბრეს დღეს მედია სივრცეში დამკვიდრებულ ისეთ აქტუალურ თემებზე, როგორიცაა საქართველოს მედიაბაზრისა და მედიაგანათლების შესაბამისობა; ასევე ჟურნალისტური სწავლების ამერიკული და ევროპული მიდგომები და გამოცდილებები.

On March 20, 2015 the round table was held on the celebration of Georgian Journalism Day at Guram Tavartkiladze Teaching University (GTSU).
This time the round table participants’ debatable topic was on the media education.
The meeting was attended by the authors, managers, coordinators and Professors involved in the educational process of the seventeen Georgian Universities Journalistic and media educational programs.
The Round Table participants discussed the actual topics of the established media today, such as the Georgian media market and media education compliance; as well as the approaches and experiences of the American and European Journalistic studies.