2021 წლის 7 მაისს საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის I არხის ბაზაზე არსებულ რეგიონულ სასწავლო ცენტრში საზოგადოებრივი მაუწყებლისა და ევროპულ მაუწყებელთა კავშირის(EBU) რეგიონულმა აკადემიამ ტრენინგების სერია დაიწყო.
ტრენინგზე, I არხის ჟურნალისტებთან ერთად, სომეხი და აზერბაიჯანელი კოლეგებიც იყვნენ წარმოდგენილნი.
წელს, მედიის მიმართულების სტუდენტებს, პირველად მიეცათ შესაძლებლობა, ჩართულიყვნენ I არხისა და EBU-ის ერთობლივ პროექტში.
ტრენინგი, კოვიდ პანდემიის გამო, დისტანცურ რეჟიმში ჩატარდა.
პირველი ტრენინგის თემა იყო „Tik Tok და Instagram“, რომელსაც ევროპულ მაუწყებელთა კავშირის აკადემიის ტრენერი ჯასტინ კინგსი უძღვებოდა.
აღნიშნულ პროექტში გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის სპეციალობის ათი სტუდენტი (ქეთევან კეჭაყმაძე, სალომე ჭიკაძე, ნატო მაისურაძე, ელენე ფერაძე, მარიამ თორდია, თეა პარკაული, მარიამ გაბისკირია, დავით წიკლაური, სალომე წერეთელი და ნატალია არუთინიანი) იღებდა მონაწლეობას.

Upcoming journalists at the joint training of the Public Broadcaster and the European Broadcasting Union
7 May 2021
On May 7, 2021, the Regional Academy of the Public Broadcaster and the European Broadcasting Union (EBU) started a series of trainings at the Regional Training Center based on the Georgian Public Broadcaster Channel I.
Along with Channel I journalists, Armenian and Azerbaijani colleagues were also present at the training.
This year, media students were given the opportunity for the first time to be involved in a joint project of Channel I and the EBU.
The training, due to the Covid pandemic, was conducted remotely.
The topic of the first training was "Tik Tok and Instagram", which was led by Justin Kings, trainer of the Academy of the European Broadcasting Union.
Ten students of journalism at Guramtavartkiladze University (Ketevan Kechakmadze, Salome Chikadze, Nato Maisuradze, Elene Peradze, Mariam Tordia, Tea Parkauli, Mariam Gabiskiria, Davit Tsiklauri, Salome Tsereteli and Natalia Aruten) were involved in the project.