დღეს, 2021 წლის 17 მარტს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტისა და ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ინსტიტუტის ორგანიზებით, ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ინსტიტუტის მიერ სამხრეთ კორეიდან მოწვეულმა პედაგოგმა მილან ლიიმ ჰანბოკის(კორეული ტრადიციული სამოსის) ჭრის მასტერკლასი შემოგვთავაზა.
სამხრეთ კორეაში ცნობილი - ჰანბოკი, ხოლო ჩრდილოეთ კორეაში - ჩოსონოტი კორეული ტრადიციული კაბა სამოსია. ტერმინი „ჰანბოკი“, ანუ „კორეელთა ტანისამოსი“ სათავეს იღებს სამი სამეფოს პერიოდიდან (ძვ.წ. I ს. - ახ.წ. VII ს). კაბამ ბევრჯერ განიცადა სახეცვლილება, თუკი სამოსის ქვედა ნაწილი ყოველთვის ნათელ ფერებში გადაწყვეტილი მაღალწელიანი ქვედატანი იყო, ზედა ნაწილი ადრეულ პერიოდში სოციალური ფენის მიხედვით იცვლებოდა; მაღალი სტატუსის ქალბატონები გრძელ „ პალტოსებრი“ ზედა ტანით ჩნდებოდნენ საზოგადოების წინაშე, ხოლო დაბალი ფენის წარმომადგენლები უპირატესობას მოკლე ზედა სამოსს ანიჭებდნენ, რითიც უფრო ხაზს უსმევდნენ თავიანთ დედობრივ ინსტინქტს და ქალურობას. თანამედროვე სამყაროში კორეელი ქალბატონები სულ უფრო ხშირად ჩნდებიან ტრადიციული სამოსით ოფიციალურ შეხვედრებზე, ფესტივალებსა თუ ცერემონიალებზე.

Milan Lee: Hanbok master class
Today, March 17, 2021, Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and the China Institute of International Education, a teacher invited by the China Institute of International Education from South Korea, Milan Lee (Korean traditional clothing) to offer a master class of Hanbok cutting.
In South Korea, Hanbok is famous, and in North Korea, Chosonot is a traditional Korean dress. The term "Hanbok" or "Korean clothing" originates from the period of the three kingdoms (1st century BC - 7th century BC). The dress underwent many changes, if the lower part of the garment was always a high-waisted bottom decided in light colors, the upper part was changed according to the social stratum in the early period; High-status women with long "coats" appeared in public, while the lower class preferred short tops, thus emphasizing their maternal instinct and femininity. In the modern world, Korean women are increasingly appearing in traditional attire at formal meetings, festivals, or ceremonies.