ა(ა)იპ კულტურული მემკვიდრეობისა და ტურიზმის განვითარების ცენტრსა და გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტს შორის არსებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში მიმდინარე წლის 4 აპრილიდან 11 მაისის ჩათვლით გთუნის შვიდი სტუდენტი მცხეთის ტურიზმის საინფორმაციო ცენტრში გადიოდა სტაჟირებას.
სტაჟრების პერიოდში სტუდენტები გაეცნენ ტურიზმის საინფორმაციო ცენტრის ფუნქციებს, მიზნებს და ამოცანებს, თანამშრომელთა ფუნქციებსა და მოვალეობებს, მათ ყოველდღიურ საქმიანობას. საინტერესო და სასარგებლო იყო მათი მონაწილეობა ტურისტებისათვის საჭირო ინფორმაციის მოპოვებისა და მიწოდების პროცესში, ტურისტებთან კომუნიკაცია.
სტუდენტები გაეცნენ მცხეთის ტურისტულ პოტენციალს, ტურისტულ ინფრასტრუქტურას, ჰქონდათ შეხვედრა ტურისტულ ბიზნესში ჩართულ მეწარმეებთან.

Within the framework of the Memorandum of Cooperation between A (A) Ipcultural Heritage and Tourism Development Center and Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, from April 4 to May 11, Seven students were staying for internship at Mtskheta Tourism Information Center.
During the internships the students got acquainted with the functions, goals and tasks of the Tourism Information Center, the functions and duties of the employees in their everyday activities.
It was interesting and useful their participation in the process of obtaining information and delivering information for tourists, communicating with tourists.
Students got acquainted with Mtskheta tourism potential, tourism infrastructure, meeting with entrepreneurs involved in tourism business.