შეხვედრა საქართველოს პრეზიდენტის პრესსპიკერთან
2010 წლის 22 ოქტომბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს, ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის სტუდენტთა მოწვევით, ჟურნალისტი, საქართველოს პრეზიდენტის პრესსპიკერი მანანა მანჯგალაძე სტუმრობდა.
მანანა მანჯგალაძემ მომავალ ჟურნალისტებს თავისი ჟურნალისტური ბიოგრაფიის დეტალებზე მოუთხრო. მისი თქმით, მოქმედი ჟურნალისტის კარიერა ჯერ საინფორმაციო სამსახურის უფროსის, ხოლო შემდეგ საქართველოს პრეზიდენტის პრესსპიკერის თანამდებობით შეიცვალა. ქალბატონმა მანანამ აღნიშნა, რომ ყველაზე მეტად ენატრება ის დრო, როდესაც იგი მოქმედი ჟურნალისტი იყო და როდესაც მისი ყოველი სამუშაო დღე მოულოდნელობებით იყო სავსე.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში მიმდინარეობდა.
ყოფილი ჟურნალისტიც სიტყვაუხვობით გამოირჩეოდა.
მანანა მანჯგალაძემ სტუდენტებს გაუზიარა თავისი აზრი, თუ როგორი უნდა იყოს ჭეშმარიტი ჟურნალისტი. მან თხოვნით მიმართა მომავალ ჟურნალისტებს, გაითვალისწინონ მისი რჩევა და, პირველ რიგში, დაეუფლონ ცოდნას. აღნიშნა, რომ ჟურნალისტობა სხვაზე დამოკიდებული პროფესიაა. თუმცა, ჭეშმარიტ ჟურნალისტს არც ის უნდა დაავიწყდეს, რომ ყოველთვის იყოს ობიექტური, დაიცვას საკუთარი პრინციპები და არასოდეს გადაუხვიოს პირად მრწამსსა და ჟურნალისტური ეთიკის კოდექსს.
სტუდენტებმა ყოფილ ჟურნალისტს დაუსვეს კითხვა „იმიტირებული ქრონიკის“ შესახებაც. ქალბატონი მანანა მანჯგალაძის თქმით, მისთვის ეს ფაქტი იყო ჟურნალისტური ეთიკის ნორმების დარღვევა.
შეხვედრის დასასრულს ჟურნალისტმა სტუდენტებს საკუთარი ოცნებაც გაანდო და იმედი გამოთქვა, რომ მისი, როგორც ჟურნალისტ მანანა მანჯგალაძისა, და გთსუ-ის აღზრდილი ჟურნალისტების გზები რომელიმე ტელევიზიაში აუცილებლად გადაიკვეთება.

On October 22, 2010 the press-speaker of president of Georgia Manana Manjgaladze visited at Guram Tavartkiladze Teaching University by invitation of the students of journalism faculty.
Manana Manjgaladze told about her journalistic biography to the young journalists. She said that her active journalist career at first time was changed by the position of head of news and then she was appointed as speaker of president of Georgia. Mrs. Manana marked that most of all she misses the time when she was an active journalist and her every working day was full of expected surprises.
The meeting went in question and answer format. Ex-journalist was very oratorical. Manana Manjgaladze shared her opinion with the students, how the real journalist should be. She asked students to consider her advice of getting knowledge. She also marked that journalism depends on other things. Although, the real journalist shouldn’t forget to be always objective, to protect own principles and never break journalistic ethic code. M. Manjgaladze was asked about “imitate chronicle”. Mrs. Manjgaladze said that fact was violation of journalistic ethic norms. At the end of the meeting M. Manjgaladze hoped that the ways of ex-journalist and GTSU’s graduate journalists will meet at TV or some another broadcasting company.